Додаємо і віднімаємо круглі числа гдз 3 клас математика Скворцова Онопрієнко 2020 | сторінка 45-46

 

ГДЗ на вправи з математики авторів Скворцова Онопрієнко, що знаходяться в підручнику на сторінках 45-46


 1. Заміни кожне число сумою розрядних доданків.
74, 740, 32, 320, 567


74 = 70 + 4
740 = 700 + 40
32 = 30 + 2
320 = 300 + 20
567 = 500 + 60 + 7


☑ 2. Доповни кожне число до найближчого розрядного числа.
78, 780, 35, 350, 460, 290


78 + 2 = 80
780 + 20 = 800
35 + 5 = 40
350 + 50 = 400
460 + 40 = 500
290 + 10 = 300


☑ 3. Зменш кожне число до найближчого розрядного числа.
54, 540, 29, 290, 45, 450, 670


54 - 4 = 50
540 - 40 = 500
29 - 9 = 20
290 - 90 = 200
45 - 5 = 40
450 - 50 = 400
670 - 70 = 600


☑ 4. Заміни кожне число сумою розрядних доданків.
56, 68, 430, 260, 770, 890


56 = 50 + 6
68 = 60 + 8
770 = 700 + 70
430 = 400 + 30
260 = 200 + 60
890 = 800 + 90


☑ 5. Заміни кожне число сумою двох доданків із заданим першим доданком.
56 = 52 + □
68 = 6 + □
430 = 10 + □
260 = 230 + □
770 = 740 + □
890 = 70 + □


56 = 52 + 4
68 = 6 + 62
430 = 10 + 420
260 = 230 + 30
770 = 740 + 30
890 = 70 + 820


☑ 6. Знайди значення сум і різниць двоцифрових чисел двома способами, використовуючи прийом обчислення частинами. Спробуй міркувати так само в ході додавання і віднімання круглих трицифрових чисел.


43 + 28 = 43 + 20 + 8 = 63 + 8 = 71
430 + 280 = 430 + 200 + 80 = 630 + 80 = 710
43 + 28 = 43 + 7 + 21 = 50 + 21 = 71
430 + 280 = 430 + 70 + 210 = 500 + 210 = 710
62 - 36 = 62 - 30 - 6 = 32 - 6 = 26
620 - 360 = 620 - 300 - 60 = 320 - 60 = 260
62 - 36 = 62 - 32 - 4 = 30 - 4 = 26
620 - 360 = 620 - 320 - 40 = 300 - 40 = 260


☑ 7. Знайди значення виразів, використавши прийом додавання і віднімання числа частинами.
670 + 180
520 - 360
450 + 290
430 - 270
230 + 710
830 - 640
280 + 280
740 - 580
450 + 270
640 - 270
560 + 380
310 - 140


670 + 180 = 670 + 30 + 150 = 700 + 150 = 850
520 - 360 = 520 - 320 - 40 = 200 - 40 = 160
450 + 290 = 450 + 50 + 240 = 500 + 240 = 740
430 - 270 = 430 - 30 - 240 = 160
230 + 710 = 230 + 700 + 10 = 930 + 10 = 940
830 - 640 = 830 - 630 - 10 = 200 - 10 = 190
280 + 280 = 280 + 20 + 260 = 300 + 260 = 560
740 - 580 = 740 - 540 - 40 = 200 - 40 = 160
450 + 270 = 450 + 250 + 20 = 700 + 20 = 720
640 - 270 = 540 - 240 - 30 = 400 - 30 = 370
560 + 380 = 560 + 40 + 340 = 600 + 340 = 940
310 - 140 = 310 - 10 - 130 = 300 - 130 = 170


☑ 8. Знайди значення добутків і часток.
420 : 70
7 • 70
640 : 8
8 • 40
630 : 9
50 • 4
450 : 5
3 • 90
320 : 80
50 • 3
420 : 60
40 • 3


420 : 70 = 6
7 • 70 = 490
640 : 8 = 80
8 • 40 = 320
630 : 9 = 70
50 • 4 = 200
450 : 5 = 90
3 • 90 = 270
320 : 80 = 4
50 • 3 = 150
420 : 60 = 7
40 • 3 = 120


☑ 9. Розв'яжи задачу арифметичним методом. Скористайся підказкою та розв'яжи задачу алгебраїчним методом.
За 4 год роботи генератор витратив 36 л бензину, витрачаючи щогодини однакову кількість літрів. Скільки літрів бензину потрібно генератору на 6 год роботи?


1) 36 : 4 = 9 (л) - за 1 год.
2) 9 • 6 = 54 (л)
1) а : 6 - літрів за 1 год.
2) (а : 6) • 6 - за 6 год.
Відповідь: на 6 годин роботи потрібно 54 літрів бензину


☑ 10. У двох коробках по 20 цукерок. Ласунка Майя з'їла кілька цукерок із першої коробки. Побачивши це, ласунка Олена з'їла з другої коробки стільки цукерок, скільки залишилося в першій. Скільки всього цукерок залишилося в обох коробках?


Якщо ласунка Майя з'їла х цукерок із першої коробки, тоді у ній залишилося 20 - х цукерок.
Ласунка Оленка з'їла 20 - (20 - х) цукерок.
В обох коробках залишилося
(20 - х) + (20 - (20 - х)) цукерок


Нове на сайті:

ГДЗ 3 клас українська мова Чабайовська Омельченко 2020

Калькулятор з результатами у стовбчик