вправа 120 частина 1 гдз 4 клас математика Гісь Філяк 2021
Умова:
Двоє грибників продають гриби. Перший грибник 3 кг маслюків продає за 120 грн, а другий – 5 кг опеньків – за 150 грн.
Що дорожче і на скільки: 5 кг маслюків чи 6 кг опеньків?
Розв'язання:
І гр. – 3 кг м. – 120 грн
ІІ гр. – 5 кг оп. – 150 грн

1) 120 : 3 = 40 (грн) – 1 кг маслюків
2) 150 : 5 = 30 (грн) – 1 кг опеньок
3) 40 • 5 = 200 (грн) – 5 кг маслюків
4) 30 • 6 = 180 (грн) – 6 кг опеньок
5) 200 – 180 = 20 (грн)
Відповідь: 5 кг маслюків на 20 гривень дорожче, ніж 6 кг опеньків