реклама

сторінка 127 частина 1 гдз 4 клас українська мова Большакова Хворостяний 2021


Розв'язання:

Розвиток мовлення. Досліджую тему

Рослини, що їх прикрашають люди на Новий рік у різних країнах світу
В різних країнах світу люди прикрашають різні рослини для святкування нового року.
В країнах з жарким кліматом хвойні рослини не надто популярні, тому символом новорічних свят там вважається пальма. Це дерево наряджають в Бразилії, Мексиці і на Кубі. Кубинці кладуть подарунки і під араукарію – невелика хвойна рослина з плоскими гілками. У новорічну ніч на Кубі також прикрашають кактуси.
Австралія та Нова Зеландія вважають новорічним деревом метросідерос. На його гілках ростуть пишні червоні суцвіття, що складаються з тонких голок. Це надає дереву святкового вигляду навіть без додаткових прикрас. Подарунки в цих країнах ховають в різнокольорові шкарпетки, розвішані на метросідерос.
У Судані до свята наряджають горіх – він вважається символом багатства і здоров’я. Новорічний талісман Нікарагуа – кавове дерево, символ достатку і родючості. Греки замість ялинки прикрашають гранатове дерево, а самі гранати як символ настання нового часу обов’язково присутні в будинку під час святкування.
В культурі багатьох країн новорічне дерево стає відображенням традиційних цінностей. Звичне нам хвойне дерево в різних країнах замінюють листяними рослинами, міні–версіями дерев, окремими гілками, вінками, композиціями у вигляді букетів або горшкових квітів. Результат виходить таким же святковим і атмосферним!


Що я знаю/умію

1.
Субота (одн., ж. р., Н. в.) – субота, день (одн., ч. р., Зн. в.) – день, тренування (одн., с. р., Н. в.) – тренування, форму (одн., ж. р., Зн. в.) – форма, ліжка (одн., с. р., Р. в.) – ліжко, на підлогу (одн., ж. р., Зн. в.) – підлога, шолом (одн., ч. р., Зн. в.) – шолом, спальню (одн., ж. р., Зн. в.) – спальня, мама (одн., ж. р., Н. в.) – мама, маслом (одн., с. р., Ор. в.) – масло, підвал (одн., ч. р., Зн. в.) – підвал, валізу (одн., ж. р., Зн. в.), ключку (одн., ж. р., Зн. в.) – ключка, ґанком (одн., ч. р., Ор. в.) – ґанок, шафу (одн., ж. р., Зн. в.) – шафа.

Пишу для себе
Традиції святковання новорічних свят у моїй сім'ї
Новий рік – це моє найулюбленіше свято, тому що приховує в собі якусь таємницю та чарівність.
У моїй родині традицією є приготування до Нового року. Тато встановлює з братиком штучну ялинку. А ми з мамою прикрашаємо її іграшками та гірляндами. На самий верх я завжди вішаю дзвіночок.
Батьки заздалегідь закуповують продукти до святкового столу. Я допомагаю мамі готувати багато смачних і улюблених страв.
У нас є новорічна традиція – виходити на вулицю й запускати салюти. З усіх боків можна побачити, як у небі з’являються різнокольорові візерунки. Це так здорово!
На Новий рік під ялинкою ми з братом завжди знаходимо подарунки, ніби від Діда Мороза. Я то вже доросла й розумію, що то батьки постаралися, а мій чотирирічний брат Артем, ще вірить в Діда Мороза.