реклама

вправа 172 гдз 4 клас українська мова Кравцова Придаток Романова 2021



Умова:

1. Прочитай текст. Як ти гадаєш, чи можна отриману інформацію використати з користю?
Печворк – це клаптикове шиття, вияв творчої особистості митця. Вироби створюють за принципом мозаїки, зшиваючи цілісний виріб з різнокольорових шматочків тканини.
Вироби в стилі печворк сьогодні популярні в усьому світі. Більшість узорів для цієї техніки будують на поєднанні різноманітних елементів: ромбів, трикутників, квадратів, многокутників, спіралей, прямокутників, округлих деталей.
Мистецтво печворку з'явилося дуже давно. Воно було відоме і в Київській Русі. Назву цьому виду творчості придумали англійці.
Найбільшої популярності таке шиття набуло в дев'ятнадцятому столітті. Сьогодні печворком захоплюються і дорослі, і діти.
2. За опорними словами і словосполученнями напиши переказ тексту, доповнивши його описом виробу в техніці печворк, який тобі до вподоби.
Опорні слова і словосполучення: клаптикове шиття; декоративно-ужиткове мистецтво; принцип мозаїки; квадрати; смужки; трикутники; спіралі; Київська Русь; найбільшої популярності.


Розв'язання:

Печворк – це клаптикове шиття, вид декоративно-ужиткового мистецтва. За принципом мозаїки зшивають шматочки різнокольорової тканини різної форми.
Вироби популярні в усьому світі. Більшість узо рів для цієї техніки будують на поєднанні різноманітних елементів: ромбів, трикутників, квадратів, многокутників, спіралей, прямокутників, округлих деталей.
Це мистецтво печворку з’явилося дуже давно і було відоме і в Київській Русі. Назву цьому виду творчості придумали англійці.
Найбільшої популярності таке шиття набуло в дев’ятнадцятому столітті. Печворком захоплюються і дорослі, і діти.
Мені найбільше подобається клаптикове шиття з використанням різнокольорових смуг тканини. Малюнок зі смуг, можна розташувати і поєднати як завгодно. Тому легко пошити веселий килимок у вигляді викладених паркетних дощечок: драбинкою, зигзагом, ромбиками або куточками. В результаті зі смуг можна отримати різні візерунки «Паркет», «Рілля», «Ялинка», «Колодязь» тощо.