вправа 238 гдз 4 клас українська мова Кравцова Придаток Романова 2021

 


Умова:

1. Прочитай. Перевір подану інформацію у вільний час.
Карл Лінней помітив, що в одних рослин квітки розкриваються вранці, в інших – удень, у деяких – увечері, а ще в якихось – уночі. І закриваються вони також кожна у свій час.
Це навело вченого на думку створити квітковий годинник. Спершу Лінней ретельно спостерігав за рослинами і записував, о котрій годині розкриваються чи закриваються їхні квіти. Потім він висадив їх у себе в саду на клумбі. Але розташував їх так, щоб можна було достатньо точно визначити час. А квітки й справді «поводилися» як годинник.
Однак квітковий годинник Карла Ліннея – не універсальний посібник для людей усіх країн світу, оскільки життя скрізь залежить від місцевого часу.
2. Знайди в тексті числівники, постав до них питання. Поясни орфограми.
3. Користуючись таблицею, складіть і запишіть речення про те, о котрій годині які рослини відкривають / закривають свої квітки. Підкресліть числівники.


Розв'язання:

2. (О котрій?) з четвертої до п'ятої, о десятій, із сьомої до восьмої, о чотирнадцятій, о п'ятій, о дев'ятнадцятій, о двадцятій.
3. Цикорій розкривається з четвертої до п'ятої години, а закривається о десятій годині. Безсмертник розкривається із сьомої до восьмої години, а закривається о чотирнадцятій годині. Кукурудза розкривається о п'ятій годині, а закривається о дев'ятнадцятій годині. Біла лілія розкривається о п'ятій годині, а закривається о двадцятій годині.