вправа 179 гдз 4 клас українська мова Варзацька Зроль Шильцова 2021

 


Умова:

1. Прочитай і спиши текст. Добери до нього заголовок, який виражає основну думку твору.
Наш народ вірить, що на Святвечір усі померлі колись предки приходять на землю і йдуть до хат своїх дітей, онуків, правнуків, аби разом із ними їсти кутю. Тому кожен, узявши раз-другий куті, знову кладе ложку в миску, щоб дати змогу своїм померлим родичам скуштувати святої страви.
Це дуже гарний звичай, якого нема в інших народів. Завдяки цій традиції зберігається зв'язок між живими і давно померлими, і такому народу не буде кінця. Недарма є приказка: «Нашому роду нема переводу» (За Петром Волиняком).
2. Підкресли прикметники. Визнач їх рід, число, відмінок.


Розв'язання:

1. Нашому роду нема переводу
Наш народ вірить, що на Святвечір усі померлі (мн., Н. в.) колись предки приходять на землю і йдуть до хат своїх дітей, онуків, правнуків, аби разом із ними їсти кутю. Тому кожен, узявши раз-другий куті, знову кладе ложку в миску, щоб дати змогу своїм померлим (мн., Д. в.) родичам скуштувати святої страви.
Це дуже гарний (одн., ч. р., Н. в.) звичай, якого нема в інших (мн., Р. в.) народів. Завдяки цій традиції зберігається зв’язок між живими (мн., Ор. в.) і давно померлими (мн., Ор. в.), і такому (мн., Д. в.) народу не буде кінця. Недарма є приказка: «Нашому роду нема переводу».