вправа 183 гдз 4 клас українська мова Варзацька Зроль Шильцова 2021



Умова:

1. Розгляньте портрет бабусі, написаний онуком-художником. Який вираз обличчя в цієї жінки? Які в неї очі, волосся?
2. Які почуття пробуджує картина? Чи можна, на вашу думку, використати прислів'я «Життя прожити – не поле перейти» як заголовок до цього твору?
3. Складіть і запишіть: І варіант – опис бабусі за картиною А. Стефановича; ІІ варіант – розповідь чи вірш про свою бабусю.
4. Виразно прочитайте власні твори,
відредагуйте їх. Які прикметники вжито влучно? Чому ви так думаєте?


Розв'язання:

1. Сумний вираз обличчя, сиве волосся та втомлені очі.
2. Можна використати цей заголовок.
3. І варіант
На картині Антоні Стефановича «Портрет бабусі художника» зображено літню жінку, бабусю. Жінка вдягнена в чорний одяг. Сива голова бабусі покрита чорною хусткою. З портрету на нас поглядає сумне обличчя з глибокими зморшками. Очі глибоко посаджені, заморені. Тонкий довгий ніс, вузькі губи, підняті брови придають обличчю втому й смуток.
З портрету видно, що життя бабусі було нелегке, а як в тому прислів'ї: «Життя прожити не поле перейти».
ІІ варіант
Мою бабусю звати Ніна. Вона найдобріша й найкраща людина в світі. Працює вона економістом на тракторному заводі. Бабуля найкраща моя подружка й рятувальниця. Вона завжди піклується про мене, дає мені мудрі поради й поспішає мені на допомогу, якщо трапляються якісь негаразди. Ми разом проводимо дуже багато часу: гуляємо, граємо, читаємо, вишиваємо, співаємо, готуємо тощо. А ще моя бабуся вміє складати цікаві казки. Коли я була маленькою, вона на ніч мені їх розповідала. А ще в неї золоті руки. Вона вміє робити руками все. Рукодільниця – це мою бабулю Ніночку.
Мені з нею завжди добре. Я дуже люблю свою бабусю й пишаюся нею.