сторінка 99 гдз 4 клас українська мова Вашуленко Васильківська Дубовик 2021


Розв'язання:

Хвилинка спілкування
– Скажи, а ти знаєш, що робить гончар?
– Так, звичайно. Гончар – посуд.
– А що робить скляр?
– Скляр займається різкою скла.

36.
Муляр – муляром; маляр – маляром.


37.
Кухар – Заварити кащу. (Створювати проблеми).
Шахтар – видати на-гора. (Дати результат).
Гончар – Не святі горшки ліплять. (Можна навчитися багато чого).
Крамар – Міряти свій аршин. (Оцінювати із свого погляду).
Перукар – Під одну гребінку (Одинаково).
Кухарем, шахтарем, гончарем, крамарем, перукарем, кухарем.
1 варіант
Професія кухаря дуже важлива. Їжа – невід’ємна частина життя людини, тому кухарі потрібні скрізь і завжди.
Вони смачно годують дорослих і дітей в самих різних установах. Є кухар в школі, лікарні, дитячому садку. Багато кухарів працюють в кафе, ресторанах, їдальнях. Людей цієї професії завжди поважали в суспільстві, бо від них залежить престиж закладу. Щоб стати хорошим кухарем, необхідно не тільки любити готувати, а й пройти навчання в спеціальних закладах освіти.
Хороший кухар завжди в пошані. Один філософ зазначив: «Кухарська справа – не ремесло, а мистецтво!»
2 варіант
Гончар – майстер, який виготовляє глиняний посуд.
У давнину глиняні вироби виліплювали з мокрої глини пальцями, потім було винайдено ручний гончарний круг, а сьогодні гончарний круг обертається механічно. Робота гончара на перший погляд здається не такою вже складною. Насправді ж ця професія потребує неабияких знань та багато практики. Добре розвинене зорове сприйняття, чутливість пальців рук, координація, швидкість і точність рухів мають виняткове значення для роботи гончара.
Для виготовлення якісної продукції гончар повинен досконало знати склад та властивості використовуваної глиняної маси, технологічний процес, прийоми та способи виготовлення виробів на гончарних верстатах, основи композиції, прийоми завантаження печей гончарними виробами. Професію гончара можна здобути у професійно-технічних навчальних закладах та безпосередньо на виробництві.
Професія гончара актуальна та затребувана на ринку праці. Вона відкриває можливості працевлаштування на великому виробництві чи малому підприємстві, дає змогу відкрити власну справу.
3 варіант
Професія перукаря завжди була, є і буде актуальною, тому що перукарі роблять людей більш привабливими та гармонійними, привносять у наше життя свято та яскраві емоції. Сучасний майстер перукар повинен бути всебічно розвиненим, досконало володіти питаннями з гігієни і охорони праці, володіти знаннями з хімії, біології, знати закони колористики, бути культурним, вміти доброзичливо контактувати з людьми, мати знання з етики та основи психології. Дуже важливим у професії перукаря є вміння міркувати, здатність швидко знаходити індивідуальний підхід до кожного клієнта. Отриматимати цю професію можна в професійних навчальних закладах.
Перукарі дарують людям радість та красу.
4 варіант
Шахтар – одна із найнебезпечніших й найекстремальніших професій, її вибирають наймужніші та найсміливіші люди.
Робота шахтаря полягає у видобутку корисних копалин у підземних шахтах. Це дуже важка праця, робітники спускаються на велику глибину, де і відбувається видобуток, наприклад, вугілля або солі, що подається нагору. У шахтах працюють різні фахівці, у тому числі гірники, техніки, механіки, електрослюсарі, машиністи тощо. Шахтарську спеціальність можна отримати в професійному училищі, в гірничому технікумі або інституті.
Шахтар – це дуже потрібна професія.