Вправа 286 українська мова Заболотний гдз 6 клас
Вправа 286
І. Розгляньте постер авторів цього підручника, розміщений на сторінці «Знати МОВУ» у фейсбуці. На яке питання він дає відповідь? Які приклади наведено? Чи корисною є ця інформація для мовців? У яких ситуаціях вони можуть нею скористатися?
На постері розглядається питання про правильне використання роду для незмінюваного іменника "лате". У цьому випадку пояснюється, що слово "лате" є середнього роду, оскільки воно позначає напій і є незмінюваним іменником, що підпадає під категорію назв неістот. Така інформація корисна для мовців, особливо під час обговорення нових запозичених слів, які не змінюються за відмінками, а також під час визначення їхнього роду. Це може бути корисним у ситуаціях, коли мовець хоче граматично правильно висловитися про запозичене слово.
II. За бажанням створіть свій постер на тему «Рід іменників» та надішліть його друзям / подругам.
Для виконання цієї частини можна створити подібний постер, пояснюючи рід іменників на прикладі інших запозичених слів або незмінюваних іменників української мови, і поділитися з друзями для підвищення їхньої мовної грамотності.