сторінки 206-207 гдз 8 клас українська література Авраменко О. М. 2021


Розв'язання:

1. Вислів «двічі не вмирати, а раз не минувати» цитує
А Вітька
Б Галя
В Федько
Г дід Свирид


2. Про своє вміння свистіти соромиться згадувати
А Федько Котигорошко
Б Вітька Горобець
В Галя Козачок
Г Петро Білий


3. Установіть відповідність.
1 бриль – Г дід Свирид
2 гітара – В сестра Федька
3 кабакова каша – Б Вітька Горобець
1 – Г, 2 – В, 3 – Б


4. Чим захоплювався Федько Котигорошко, що аж «йшов мороз по спині»? Чи допомагає це захоплення йому в житті?
Хлопець читав книжки, які брав у бібліотеці, бо там працювала його сестра. Це захоплення у майбутньому йому принесе користь, але на даний момент лише потрапляють хлопці у халепу через оте читання та фантазію.


5. Чому Вітька відкрив «свою наболілу душу» саме Федькові Котигорошку? Чи обов’язково це робити? Невже важко в собі тримати такі почуття?
Бо хлопці були друзями. Це не обов’язково робити, але якщо так вчинив Вітько, значить був впевнений у своєму другові, довіряв йому.


6. Прочитайте уривок про дружбу Галі, Вітьки та Федька, починаючи зі слів: «А скільки ви з Галькою та Федьком Котигорошком, теперішнім твоїм секундантом, зробили тоді набігів на баштани й сади…» Чи свідчить цей уривок про те, що ці підлітки – справжні друзі?
Робити набіги на баштани не дуже гарна справа, але те, що діти це робити разом, і про це ніхто не знав, один одного не кинули, не докорили, каже про те, що вони віддані друзі, на них можна покластися. Це їхні невеликі пригоди дитинства.


7. В. Чемерис широко використовує в повісті фразеологізми на зразок: заткнути за пояс, як на цвіту прибитий, тримати язик за зубами. Яку роль ці стійкі сполуки відіграють у творі?
Основною функцією фразеологізмів є вираження ставлення мовця до ситуації, його оцінка того, що відбувається. Це надає мові образності, яскравості, виразності, експресивності, що ми і спостерігаємо під час читання повісті.


8. Чому ідея із серенадою провалилася? Невже в наш час романтика вже не в моді?
Бо підготовка була не дуже вдалою – потрапили до іншої Галі – баби Хіврі.


9. Сучасні підлітки можуть скористатися можливостями мобільного зв’язку й мережі «Інтернет», аби запросити дівчину на побачення та навіть освідчитися їй у коханні. Який спосіб розвитку стосунків вам видається кращим, ефективнішим – цифрові технології чи живе спілкування?
За допомогою сучасних технологій освідчення у коханні вийде дешевшим та швидшим, але живе спілкування буде романтичним, так, дорожчим, але приємнішим та більш запам’ятається. Я за живе спілкування. А якщо поєднати і живе і цифрове, то взагалі буде цілий квест, а романтичність на вищому рівні.

10. Який момент твору вам найбільше сподобався? За допомогою яких засобів автор створює комічні ефекти?
Розумність дівчини та випробовування женихів на «слабкість». Галя завдавала хлопцям важку роботу, а сама мала відпочинок. Таким чином у неї було і робота виконана, і вона не натруджена. За допомогою стійких епітетів, метафор, порівнянь, персоніфікації, фразеологічних зворотів відтворюються комічні кфекти.


1. Випишіть у зошит портретні характеристики Вітьки Горобця, Федька Котигорошка й Галі Козачок.
Вітька – головний герой твору, якому лише 14 років. Закоханий у Галю Козачок. Довіряє свої почуття Федьку, прислухається до парад друга. Рішучий, наполегливий, добрий. Вітька цілеспрямовано йде до своєї мети, віддано бореться за своє щастя. Окрім цього він є чудовим та вірним другом.
Федько Котигорошко – 12-річний друг Вітьки. Мав прізвисько Жучок через свою смагляволицість. Цей хлопець романтичний, адже саме він запропонував Вітькові освідчитись Галі серенадою. Він ще ніколи не закохувався, але був начитаною людиною. Він чимало читав про кохання: «Федько вибирав книги на свій смак і ковтав їх десятками. Міг терпляче лежати на одному боці цілий день і ще терплячіше читати семисотсторінковий роман». Федько хороший друго, всіляко підтримує Вітьку у різних ситуаціях і завжди хоче бути поруч: «Тільки носа не вішай. Он дід Свирид каже, що двічі не вмирати, а раз – не минувати».
Галя – гарна та приваблива дівчина, «тоненька немов вирізьблена», «в неї гарні чорні очі-оченята, такі жваві, й такі привабливі, і такі бездонні, що прямо диво дивне». Дівчина тонкий психолог – перевіряє женихів через важку роботу. Хто не відмовиться, той – кохає. Галя – дівчина смілива та відважна, «в свисті Галька могла заткнути за пояс будь-якого чаплівського хлопця!». Улітку дівчина працює листоношею, щоб заробити собі грошей. Дівчина не тільки є гарний друг, а закохана у Вітька.


Новинка!
ГДЗ 8 клас українська література Авраменко О. М. 2021 ГДЗ українська література 8 клас Слоньовська О. В. 2021