Додаємо і віднімаємо трицифрові числа на основі нумерації гдз 3 клас математика Скворцова Онопрієнко 2020 | сторінка 23-24

 

ГДЗ на вправи з математики авторів Скворцова Онопрієнко, що знаходяться в підручнику на сторінках 23-24


 2. Полічи від 538 до 558; від 803 до 789; від 678 до 702.


538, 539, 540 і т.д. до 558.
803, 802, 801, 800 і т.д. до 789.
678, 679, 680, 681 і т.д. до 702.


☑ 3. Наведи різні способи утворення чисел 567; 890; 400; 279. Запиши відповідні рівності. Заміни числа 856; 409; 770; 993 сумою розрядних доданків.


500 + 67 = 567
500 + 60 + 7 = 567
560 + 7 = 567
566 + 1 = 567
800 + 90 = 890
889 + 1 = 890
399 + 1 = 400
200 + 79 = 279
200 + 70 + 9 = 279
270 + 9 = 279
278 + 1 = 279
856 = 800 + 50 + 6
409 = 400 + 9
770 = 700 + 70
993 = 900 + 90 + 3


☑ 4. Заміни суму розрядних доданків числом.
700 + 60 + 3
200 + 4
300 + 90
900 + 10 + 5


700 + 60 + 3 = 763
200 + 4 = 204
300 + 90 = 390
900 + 10 + 5 = 915


☑ 5. Згадай взаємозв'язок арифметичних дій додавання і віднімання та доповни істинні рівності.


600 + 50 = 650
650 - 600 = 50
650 - 50 = 600
300 + 9 = 309
309 - 300 = 9
309 - 9 = 300
500 + 70 + 2 = 572
572 - 500 = 72
572 - 70 = 502
572 - 2 = 570


☑ 6. Виконай додавання і віднімання, скориставшись підказками.


500 + 80 = 580
433 - 400 = 33
667 - 60 = 607
878 - 70 = 808
200 + 6 = 206
428 - 8 = 420
925 - 5 = 920
400 + 60 = 460
994 - 900 = 94
500 + 60 + 2 = 562
857 - 800 = 57
604 - 4 = 600


☑ 7. Добери короткий запис до задачі 1, розв'яжи задачу 1.
1) Кравчиня купила нитки в наборах: 45 котушок синіх ниток, по 9 котушок у кожному наборі, і 48 котушок жовтих ниток, по 8 котушок у кожному наборі. Скільки всього наборів ниток купила кравчиня?
О Добери короткий запис до задачі 2. Зістав задачі 1 і 2. Що змінилось? Як ця зміна вплине на розв'язання задачі 2? Розв'яжи задачу 2.
2) Кравчиня купила нитки в наборах: 45 котушок синіх ниток, по 9 котушок у кожному наборі, і 48 котушок жовтих ниток. Скільки котушок жовтих ниток в одному наборі, якщо всього кравчиня купила 11 наборів ниток?
Який зв'язок між задачами 1 і 2? Склади обернену задачу, щоб шуканим у ній було число 9.


1) Умова в таблиці а)
1) 45 : 9 = 5 (н.) - із синіх ниток
2) 48 : 8 = 6 (н.) - із жовтими нитками
3) 5 + 6 = 11 (н.)
Відповідь: кравчиня купила 11 наборів ниток

2) Умова в таблиці б)
1) 45 : 9 = 5 (н.) - із синіх ниток
2) 11 - 5 = 6 (н.) - із жовтих ниток
3) 48 : 6 = 8 (к.)
Відповідь: в одному наборі із жовтих ниток 8 котушок

Обернена задача
Синіх - 45 к. по ? к. в наборі
Жовтих - 48 к. по 8 к. в наборі
Всього - 11 наборів
1) 48 : 8 = 6 (н.) - із жовтих ниток
2) 11 - 6 = 5 (н.) - із синіх ниток
3) 45 : 5 = 9 (к.)
Відповідь: 9 котушок синіх ниток в одному наборі


☑ 8. Склади і розв'яжи обернену задачу, у якій шуканим буде число 8; число 7.
Оленка купила на 32 гривні шоколадки, по 8 гривень кожна, і на 21 гривню – льодяники, по 7 гривень кожен. Скільки всього шоколадок і льодяників купила Оленка?


На 32 грн - ? шоколадок по 8 грн
На 21 грн - ? льодяників по 7 грн
Купила - ? шт.
1) 32 : 8 = 4 (шт.) - шоколадок
2) 21 : 7 = 3 (шт.) - льодяників
3) 4 + 3 = 7 (шт.)
Відповідь: 7 шоколадок і льодяників купила Оленка

Обернена задача № 1
На 32 грн - ? шоколадок по ? грн
На 21 грн - 3 льодяника по 7 грн
Разом - 7 шт.
1) 7 - 3 = 4 (шт.) - шоколадок
2) 32 : 4 = 8 (грн)
Відповідь: ціна однієї шоколадки - 8 гривень

Обернена задача № 2
На 32 грн - 4 шоколадки по 8 грн
На 21 грн - ? льодяників по ? грн
Разом - ? шт.
1) 7 - 4 = 3 (шт.) - льодяників
2) 21 : 3 = 7 (грн)
Відповідь: ціна одного льодяника - 7 гривень


Нове на сайті:

ГДЗ 3 клас українська мова Чабайовська Омельченко 2020

Калькулятор з результатами у стовбчик