Знайомимось із задачами на знаходження четвертого пропорційного гдз 3 клас математика Скворцова Онопрієнко 2020 | сторінка 35-36

 

ГДЗ на вправи з математики авторів Скворцова Онопрієнко, що знаходяться в підручнику на сторінках 35-36


 1. Склади та розв'яжи задачу 1 за коротким записом.
Склади задачу 2 за коротким записом. Зістав задачі 1 і 2. Що змінилось? Як ця зміна вплине на розв'язання задачі 2? Розв'яжи задачу 2, скориставшись схемою.
Аліса змінила в задачі 2 ситуацію та одержала задачу З про солодощі. Дівчинка записала її коротко. Досліди, як зміна ситуації вплине на розв'язання задачі 3.
Олег змінив у задачі 3 числові дані та записав одержану задачу 4 коротко. Досліди, як зміна числових даних вплине на розв'язання задачі 4. Розв'яжи задачу 4.
Склавши обернену задачу до задачі 4, Оленка отримала задачу 5 і записала її коротко. Досліди, як зміна шуканого вплине на розв'язання задачі 5.
Склади і розв'яжи задачу, обернену до задачі 5, щоб шуканим у ній було число 4; число 5. Що спільне в розв'язанні задач 2-5? Поміркуй, що є ключем до розв'язування таких задач.


Знайомимось із задачами на знаходження четвертого пропорційного гдз 3 клас математика Скворцова Онопрієнко 2020 | сторінка 35-36
1) 24 : 3 = 8 (кг) - маса 1 ящ. винограду
2) 8 : 2 = 4 (кг) - маса 1 ящ. полуниць
3) 4 • 7 = 28 (кг)
Відповідь: 28 кг - загальна маса полуниць

1-2
1 ящ. винограду - ?, 3 ящ. - 24 кг
1 ящ. полуниць - ?, 7 ящ. - ? кг
1) 24 : 3 = 8 (кг) - маса 1 ящ. винограду і полуниць
2) 8 • 7 = 56 (кг)
Відповідь: загальна маса полуниць - 56 кг

1-3
Зміна ситуації не вплине на розв'язання.

1-4
1 шоколадка - ?, 5 шт. - 35 грн.
1 льодяник - ?, 4 шт. - ? грн.
1) 35 : 5 = 7 (грн.) - ціна 1 шоколадки і 1 льодяника
2) 7 • 4 = 28 (грн.)
Відповідь: вартість 4 льодяників - 28 гривень

1-5 Обернена задача
1 шоколадка - ? грн., 5 шт. - 35 грн.
                       однакова
1 льодяник - ? грн., ? шт. - 28 грн.
1) 35 : 5 = 7 (грн.) - ціна 1 шоколадки і 1 льодяника
2) 28 : 7 = 4 (шт.)
Відповідь: на 28 гривень купили 4 льодяника

1-6 Обернена задача
1 шоколадка - ? грн.. ? шт. - 35 грн.
                          однакова
1 льодяник - ? грн., 4 шт. - 28 грн.
1) 28 : 4 = 7 (грн.) - ціна 1 льодяника і 1 шоколадки
2) 35 : 7 = 5 (шт.)
Відповідь: на 35 гривень купили 5 шоколадок


☑ 2. Зістав вирази в кожному стовпчику. Чим вони відрізняються? Як ця відмінність вплине на розв'язання? Знайди значення виразів, скориставшись підказками


7 • 8 = 56
70 • 8 = 560
4 • 2 = 8
400 • 2 = 800

5 • 3 = 15
5 • 30 = 150
6 • 6 = 36
6 • 60 = 360

32 : 8 = 4
320 : 8 = 40
320 : 80 = 4

42 : 7 = 6
420 : 7 = 60
420 : 70 = 6

64 : 8 = 8
640 : 8 = 80
640 : 80 = 8

24 : 6 = 4
240 : 6 = 40
240 : 60 = 4


☑ 3. Знайди значення виразів.
560 : 80
40 • 6
400 : 5
7 • 30


560 : 80 = 7
40 • 6 = 240
400 : 5 = 80
7 • 30 = 210


Нове на сайті:

ГДЗ 3 клас українська мова Чабайовська Омельченко 2020

Калькулятор з результатами у стовбчик