сторінки 221-222 гдз 8 клас українська література Авраменко О. М. 2021


Розв'язання:

1. Галя називала Вітьку
А орлом
Б сонцем
В Жучком
Г вороном


2. «Флегматичний, спокійний, добродушний і вайлуватий» – характеристики
А Петра Білого
Б Вітьки Горобця
В міліціонера Причепи
Г Федька Котигорошка


3. Установіть відповідність.
1 «– Ми ваш “револьвер” з’їли. Шкода, що мала кобура… На даному етапі». – В Вітька Горобець
2 «– Для тебе… на даному етапі доведеться прочитати лекцію на тему “Що таке підкопи з метою звільнення арештованих...”» – Г Причепа
3 «– Виполов. Вона прийшла й каже: “Дякую. Тепер ти можеш іти додому”. Ну, я і пішов». – Б Петро Білий
4 «– Дотримуйтеся правил дуелі. Я пропоную вам у цю останню, так сказать, історичну хвилину помиритися». – Д Федько Котигорошко
1 – В, 2 – Г, 3 – Б, 4 – Д


4. Перечитайте діалог Вітьки з Галею на початку першого побачення. Із чого видно, що впевненіше почувається Галя? Зачитайте рядки, у яких дівчина іронізує.
Дівчина постійно іронізує, насміхається над Вітькам, а хлопець дуже соромиться, не може нічого їй сказати.


5. Навіщо Вітька під час побачення зітхав? Чи зрозумів він, що це була помилка?
Так йому порадив робити Федько, бо у книжках так привертали увагу до себе. А коли Галя вдарила його по спині, Вітько зрозумів помилку.


6. Яке завдання Галя дала Вітьці? Чи повинна це робити дівчина під час першого побачення?
Натягати води у бочку. Я вважаю, що ні. Це навіть не смішно, а принизливо. Можна було просто попросити про допомогу.


7. Опишіть стан Вітьки та Федька, коли вони побачили Галю з Петром Білим. Що ви відчували в цей момент?
Хлопці відчули зраду, і те, що їх пошили у дурні. Федько взагалі роззявив рота і не міг нічого сказати. Я відчула сміх. Я вважаю, що дівчина дуже розумна, змогла свою роботу перекласти на інших, а сама прогулюватися з іншим, щоб потім і його залучити до роботи.


8. Як вчинив Вітька, коли побачив Галю з Петром? Що б ви зробили на його місці?
Вітька кинув рубати дрова і пішов додому ображений. Можливо, це вчинок справжнього хлопця. Але реакція могла б бути різною: від насмішок над Білим та помсти Галі. Та хлопець був закоханий, тому вчинив саме так.


9. Як вирішив помститися Вітька Петрові Білому? Чи розумно це?
Він викликав Петра на дуель. Так, це було б розумно, якби та дуель проходила не так реально та не призвела до негативних наслідків.


10. До кого виявляє симпатію Галя – до Вітьки чи Петра? Проілюструйте свою думку конкретним прикладом із твору.
Галі симпатизує Вітька. Галя нараз повертає до Вітьки обличчя з очима, повними сміху й ще чогось невловимого, від чого радісно стискається серце, з напіввідкритим маленьким ротом – і хлопець мало не задихається... Яка ж вона гарна!..
– Вітюньчику?! Ти живий?! – крикнула вона радісно. І сталося те, чого ніколи-ніколи не забуде Вітька Горобець. Скільки житиме, що не пошле йому доля, які випробування не трапляться на його шляху, а ні – коли-ніколи не забуде Вітька Горобець, як Галині руки, наче крила, здійнялися вгору, упали йому на плечі, і Галя рвучко притягла його до себе й припала губами до його обпеченої щоки. – Ну й дурний же ти, ну й дурненький, Вітько! – не то плакала, не то сміялася дівчина в оторопілого хлопця на грудях. – Ой, та який же ти замурзаний, дуелянтику мій!.. Ходімо, ходімо, тут колодязь у дворі, умиєшся, дурненький Вітюньчику! І, сміючись, Галя потягла все ще оторопілого Вітьку за руку із сараю. Причепа, Федько та Петро мовчки переглянулися

11. Якби вам довелося ілюструвати одну зі сцен повісті, то яку ви вибрали б? Чому саме цей епізод?
Як Причепа читав лекцію хлопцям. А потім вийшов і залишив кобуру, хлопці були вражені, що зараз у руках у них буде справжні зброя, але там виявився обід міліціянта, який вони з’їли. Цей епізод дуже комічний, бо якщо уявити обличчя, руки, жести усіх учасників: хлопців, міліціонера, особливо, коли він залишився без обіду, то це викликає сміх. Не такі вже й міліціонери й страшні із зброєю….


1. Прочитайте до кінця повість В. Чемериса «Вітька + Галя, або Повість про перше кохання».
2. Випишіть у зошит фразеологізми, які є засобами творення комічного.
ця дорога з гороб’ячий скік.
що тебе чекає – чи Голгофа із хрестом, чи Едем із райськими садами... Ну, сміливіше, Вітько!
Повертайся із щитом або на щиті!
пасти задніх – відставати, запізнюватися, бути позаду всіх; не ликом шиті – про кого-небудь здібного, освіченого; обіцяти золоті гори – знаджувати неймовірними обіцянками; діло в шляпі – усе гаразд, як слід; все йде успішно; ведмідь на вухо наступив – про тих, хто не має музичного слуху; не святі горшки ліплять – при бажанні можна навчитися багато чого; дідька лисого – вживається для позначення рішучого заперечення чогось; підбивав клинці – залицятися до кого-небудь; чекати в моря погоди – даремно надіятися на кого-, що-небудь, чекати чогось; наче вітром здуло – хтось або щось несподівано; що з воза впало, те пропало – безповоротно; під лежачий камінь вода не тече – той, хто нічого не робить, нічого й не здобуде.


Новинка!
ГДЗ 8 клас українська література Авраменко О. М. 2021 ГДЗ українська література 8 клас Слоньовська О. В. 2021